Zapraszamy na wycieczkę:

Bardo i spływ pontonowy/ kajakowy po Nysie Kłodzkiej

 w dniu 17.08.2024 r.

 

 

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy ul. Dęblińska) o godz. 06:30

Wyjazd z Katowic (przystanek autobusowy Zawodzie Waleriana – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz.6:40

Rzeka na trasie spływu od przystani na wysokości pałacu Ławica do przystani pontonowej w Bardo jest bardzo szeroka, wije się przepięknymi meandrami pradawnej doliny, momentami między wysokimi ścianami skalnymi. Na odcinku tym jest jeden próg wodny wymagający wyjścia z kajaku/ pontonu i przeniesienia go brzegiem. Niewątpliwą atrakcją jest kamienny most, pod którym przepływa się zbliżając do Barda. Chociaż Nysa Kłodzka jest rzeką górską, jej nurt jest bardzo spokojny, a to sprawia, że pokonanie jej nie będzie stanowiło najmniejszego problemu dla tych, którzy tego dnia pierwszy raz wsiądą do kajaka/ pontonu.

Po zejściu na ląd spacer drogą krzyżową wiodącą obok Źródełka Maryi na Obryw Skalny, popularny punkt widokowy, z którego roztacza się przepiękna panorama na Bardo i okolice oraz wijącą się u stóp Nysą Kłodzką. Popołudniowe zwiedzanie miasta cudów, w tym wspomnianego mostu kamiennego z figurą św. Nepomucena, rynku i starówki zakończy się wizytą w manufakturze piernika, gdzie będzie można skosztować tego lokalnego specjału i posłuchać opowieści o tradycji jego wyrobu.

UWAGA! Przy zapisie na wycieczkę należy zdeklarować się czym płynie uczestnik (kajak lub ponton)

UWAGA! Należy zaopatrzyć się w napoje oraz żywność na całodniową wycieczkę.

UWAGA! Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

 Koszt wycieczki:

– 153 zł członkowie PTTK (młodzież do lat 18 płatne 148zł)

– 163zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 158 zł)

Płatne dodatkowo: spływ pontonem lub kajakiem 60 zł od osoby

W ramach świadczeń Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe
  • obsługę pilota lub przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • instruktora kajakarstwa

 Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3 Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00). Zapisów można dokonywać także mailowo lub telefonicznie. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z jednodniowej wycieczki bez konsekwencji do piątku, na tydzień poprzedzający wyjazd, do godziny 12.00. Przekroczenie powyższego terminu wiąże się z brakiem możliwości zwrotu wniesionej opłaty.

 POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ im. ALEKSANDRA JANOWSKIEGO

41-200 Sosnowiec ul. 3-go Maja 11, tel. (032) 266 23 61, e-mail: pttk.sosnowiec@gmail.com

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!