Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu zaprasza na
IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego realizowany na terenie Sosnowca, który odbędzie się z 9 na 10 lutego 2024 r.
Trasa Rajdu będzie prowadziła szlakami turystycznymi z Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu.
Start rajdu o godzinie 21.00 na placu Powstańców Styczniowych (Dworzec Główny PKP w Sosnowcu). Uczestnicy zostaną przewiezieni autokarem pod pomnik w Maczkach, po zapaleniu zniczy odbędzie się przejście uczestników z zapalonymi pochodniami trasą rajdu.
Meta rajdu na Trójkącie Trzech Cesarzy skąd uczestnicy zostaną przewiezieni autokarem z powrotem pod Dworzec PKP w Sosnowcu.
Rajd odbędzie się w ramach realizacji zadania Miasta Sosnowca „Wędrówki sosnowieckie. Wędruj z Nami Szlakami Niepodległości.” w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego Upowszechnianie wiedzy historycznej o ważnych wydarzeniach ogólnopolskich jak i historii o Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim w 2024 r..
UWAGA!!! Należy zabrać ubrania oraz sprzęt odpowiednie do wędrówki w warunkach nocnych i zimowych. Bezwzględnie należy posiadać działającą latarkę – czołówkę. Mogą być pomocne raczki/lub kijki (możliwość śniegu, oblodzenia)! Należy zaopatrzyć się w ciepłe napoje!
UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.
Uczestnicy „WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH” – IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej.