SZERMIERKA

Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu zaprasza na spacer, który przybliży historię szermierki w Sosnowcu. 

Realizacja w 2023 r. zadania publicznego Miasta Sosnowiec w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa „WĘDRÓWKI SOSNOWIECKIE NA SPORTOWO”

Start:  25 października, godz. 17:00. Hala Widowisko-Sportowa ul. Żeromskiego 4c

Szermierka to jeden z najstarszych sportów świata, który wywodzi się już od starożytnych walk na miecze. Jako jedna z dziewięciu dyscyplin pojawiła się na pierwszych, nowożytnych Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 1896 roku i w programie Igrzysk znajduje się aż po chwilę obecną. Dla Polski to piąta najbardziej medalodajna dyscyplina olimpijska. Swoje tradycje szermierka ma także w Sosnowcu. To w barwach tutejszego klubu MOSiR medale największych imprez zdobywał Rafał Sznajder, a ostatnie lata przynoszą szereg sukcesów szablistek i szablistów zrzeszonych w dwóch klubach. Podczas naszego spotkania w hali szermierczej przy ul. Żeromskiego poznamy historię tych sukcesów, zagłębimy się w tajniki szermierki, a także spotkamy się z sosnowieckimi gwiazdami tej dyscypliny.

Uczestnicy WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH NA SPORTOWO ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub skrócenia trasy wycieczki.

Prowadzenie: Mateusz Jaruszewski.