Spacer po Lesie Zagórskim – prezentacja kłody bartnej.

Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu zaprasza na wyprawę poprzez ścieżki dawnej Puszczy Pakosznickiej. Podczas spaceru przemierzymy Las Zagórski wzdłuż i w szerz. Zajrzymy do miejsc znanych i niemal kultowych takich jak Zagórska Wenecja, Herbatka i Cioch. Poznamy też nieco rzadziej odwiedzane leśne zakamarki. Wisienką na torcie będzie bodaj pierwsza w Zagłębiu Dąbrowskim (od niepamiętnych czasów) kłoda bartna. Uczestnicy wycieczki będą mogli dowiedzieć się co nieco na temat bartnictwa bezpośrednio od twórcy tejże kłody i zarazem przewodnika Artura Ptasińskiego.

Startujemy 24 września, zbiórka o godzinie 10.00 na przystanku autobusowym Zagórze Centrum (kier. Dąbrowa Górnicza) – pod Szkołą Podstawową nr 9, ul Braci Mieroszewskich 54. Dojazd autobusami linii: 18, 55, 260, 690, 808 (opcjonalnie w pobliże również liniami 90 i 622).

Wycieczka jest realizowana w ramach zadania Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – projekt „WĘDRÓWKI SOSNOWIECKIE”. Uczestnicy „WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH” ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub skrócenia trasy wycieczki.

Informacje CIM tel. 32 265 60 04.

 Czas trwania wycieczki ok 3 godziny.