Zapraszamy na wycieczkę:

WROCŁAW (Miasto Krasnali, Mostów i Kościołów)

w dniu 10.09.2023 r.

 

 

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 6.40

HYDROPOLIS – centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis zostało podzielone na 7 stref tematycznych. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. W Hydropolis znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć tutaj można wiele urządzeń, pomp, silników czy dźwigni.
Po zwiedzaniu udamy się do najstarszej, zabytkowej części Wrocławia gdzie spotkamy się

z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie zaczniemy na Ostrowie Tumskim, gdzie stał pierwszy gród a potem Zamek Piastowski. Odwiedzimy malownicze zakątki, Będziemy podziwiać Katedrę św. Jana Chrzciciela, która nazywana jest Matką Kościołów Dolnego Śląska. Przez Most Tumski udamy się na wybrzeże Odry, skąd odpłyniemy statkiem w rejs po Odrze. Będziemy podziwiać Wrocław z perspektywy wody.

Po krótkim odpoczynku na statku udamy się w kierunku Hali Targowej, gdzie od 1908 roku praktycznie z niewielkimi przerwami odbywa się handel. Następnie zwiedzimy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, podziwiać będziemy Aulę Leopoldina, zabytkową barokową salę, wejdziemy na Wieżę Matematyczną i będziemy podziwiać Stare Miasto z wysokości 42 metrów.  Następnie zwiedzimy wrocławski Rynek z gotyckim Ratuszem. Odwiedzimy Plac Solny, gdzie spotkamy wrocławskie kwiaciarki. Będziemy rozmawiać o sztuce współczesnej i o artystach, których dzieła widoczne są w przestrzeni miejskiej. Porozmawiamy także o wrocławskich krasnalach i ich tajemnicach.

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem będzie trwało 5 h. Po zwiedzaniu czas wolny na Rynku, wyjazd w drogę powrotną do Sosnowca.

Koszt wycieczki:

168 zł członkowie PTTK

178 zł pozostali uczestnicy

Bilety wstępu dodatkowo płatne w autobusie (bardzo prosimy o zgodne 😊)

Normalny: 107 zł ; ulgowy: 91 zł

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingi
  • obsługę Pilota oraz miejscowego Przewodnika po Wrocławiu
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

POLSKIE   TOWARZYSTWO   TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ  im.  ALEKSANDRA  JANOWSKIEGO

41-200  Sosnowiec   ul. 3-go Maja 11, tel. (032) 266 23 61, e-mail: pttk.sosnowiec@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *