W dniu 5.08.2022 r. zapraszamy mieszkańców na wycieczkę rowerową w ramach „Wędrówek sosnowieckich” realizacja zadania Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Zbiórka o godzinie 9:00 na Placu Powstańców Styczniowych przy Dworcu Kolejowym Sosnowiec Główny.
UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY. ZAPISY NA STARCIE W DNIU WYDARZENIA.
Celem wycieczki jest upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz popularyzacja wiedzy o roli jaką odegrał w nim Sosnowiec.
W ramach wycieczki uczestnikom przybliżona zostanie osoba Powstańca Styczniowego – płk. Teodora Cieszkowskiego.
Dotrzemy do mogił upamiętniających bitwy i potyczki z okresu Powstania Styczniowego w lesie pod Kuźnicą Masłońską i Myszkowie Mrzygłodzie.
Trasa rajdu przebiegać będzie szlakiem Szwajcarii Zagłębiowskiej wśród lasów Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Na trasie m.in. tajemnicza mogiła nieznanego Żołnierza w lesie pod Chechłem, Rezerwat Góra Chełm i źródła Centurii w Hutkach, Przysiółek Kazimierówka.
Przebieg trasy Sosnowiec – DG Strzemieszyce – Błędów – Chechło – Hutki-Kanki – Zawiercie – Myszków – Poręba – Siewierz – Pojezierze Dąbrowskie – Będzin – Sosnowiec
Długość trasy ok. 120 km. Trasa prowadzona po zróżnicowanym terenie. Powrót do Sosnowca ok. godz. 18:00.
Uczestnicy WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH (wycieczek i spacerów) ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu, zmiany trasy oraz odwołania wycieczki