Zapraszamy na wycieczkę:

Magiczne Bieszczady

w dniach: 22-24.09.2023 r.

 

 

Dzień I Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy ul. Dęblińska) o godz.06.30

Przejazd: Sosnowiec – Myczkowce – Solina – Ustrzyki Górne

Przejście trasą: Myczkowce – Berdo – Zabrodzie – Solina Długość trasy: 8 km Czas przejścia: 3 h (bez postojów)

Punkty GOT: 10

Łatwa trasa (8 km, 3 h bez postojów) przez rezerwat krajobrazowy „Nad Jeziorem Myczkowieckim” ścieżką spacerową „Niebieska łezka”z pięknymi widokami na Jezioro Myczkowieckie, Bóbrkę i Koziniec z nieczynnym kamieniołomem na zboczu. Na trasie m.in. zapora w Myczkowcach, kościół śś. Piotra i Pawła.

Solina- przejazd koleją gondolową, która prowadzi z góry Płasza (dolna stacja, przed zaporą) na Jawor (górna stacja), gdzie znajduje się wieża o wysokości 55 m (obiekt L-57 odznaki „Wieże widokowe gór i pogórzy”) i platforma widokowa z przeszklonym chodnikiem, tzw. „skywalk”. W budynku stacji atrakcje multimedialne.

DZIEŃ 2 Przejście trasą: Cisna – Rożki – Worwosoka – Małe Jasło – Szczawnik – Jasło – Okrąglik –

Fereczata – Berdo – Smerek Punkty GOT: 24

Jedna z najatrakcyjniejszych krajobrazowo tras w Bieszczadach o średnim stopniu trudności (17 km, 8 h bez postojów) z widokami na połoniny, masyw Hyrlatej, pasmo Łopiennika i Durnej oraz pasmo graniczne. Na trasie m.in. miejsca związane z katastrofą śmigłowca, I i II wojną światową, rodziną Aleksandra Fredry; teren po dawnej cerkwi pw. św. Wielkiego Męczennika Dymitra i przy cerkiewnym cmentarzu w Smereku. Jasło szczyt w Koronie Bieszczadów, Koronie Bieszczad KZKG RP i do odznaki Karpackie Tysiączniki KZKG RP. Fereczata i Okrąglik szczyty w Koronie Bieszczad KZKG RP i do odznaki Karpackie Tysiączniki KZKG RP. Małe Jasło i Szczawnik szczyty do odznaki Karpackie Tysiączniki KZKG RP.

DZIEŃ 3 Przejście trasą: Żłobek – Zawał – Holica – Ustianowa Górna Punkty GOT: 16

Trasa (15 km, 5 h bez postojów) z niewielkimi różnicami wysokości grzbietem Żukowa w Górach Sanocko- Turczańskich. Prowadzi ścieżką przyrodniczo-historyczną „Żukowem do krainy lipeckiej”. Ograniczone panoramy m.in. na Ustianową, Ustrzyki Dolne i okoliczne wzgórza, Teleśnicę z fragmentem Zatoki Teleśnickiej, Stożek i Hulskie oraz połoniny. Miejsca związane m.in. z wojną polsko-ukraińską 1918-1919, rozwojem lotnictwa wojskowego, cerkiew pw. NNMP w Żłobku oraz pw. św. Paraskewii w Ustianowej Górnej i kaplica grobowa Szemelowskich, wieża widokowa na Holicy (ma zostać oddana do użytku w wakacje 2023 r.). Holica – szczyt w Koronie Ustrzyckich Gór.

UWAGA: program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik

Koszt wycieczki: 560 zł (tylko dla członków PTTK)

UWAGA!!! Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego płatne dodatkowo!

Świadczenia w cenie wycieczki:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe,
  • obsługę Przewodników,
  • noclegi w pokojach jedno –i dwuosobowych z łazienkami w hotelu PTTK w Ustrzykach Górnych. O miejscach noclegowych decyduje kolejność wpłat zaliczki.
  • wyżywienie (2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja),
  • organizacja ogniska i poczęstunek, nagrody za udział w konkursie
  • bilety na kolej linową nad zaporą w Solinie oraz na wieżę widokową z platforma SkyWalk
  • ubezpieczenie NNW

Ze względu na wymogi hotelu, zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą zaliczki 360 zł, do dnia 21.06.2023 r. przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00). Pozostałą część kwoty należy wpłacić do dnia 07.09.2023 r.

W przypadku rezygnacji z wycieczki po terminie wpłaty zaliczki, organizator nie gwarantuje zwrotu wpłaty chyba, że osoba rezygnująca wskaże innego uczestnika na swoje miejsce.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

POLSKIE   TOWARZYSTWO   TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ  im.  ALEKSANDRA  JANOWSKIEGO

41-200  Sosnowiec   ul. 3-go Maja 11, tel. (032) 266 23 61, e-mail: pttk.sosnowiec@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona! O miejscach noclegowych decyduje kolejność wpłat zaliczki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA