Zapraszamy na wycieczkę:
Zdobywamy odznakę Głównego Szlaku Sudeckiego
Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie
Jagodna (985 m n.p.m.)
                                                            w dniach 31.03 – 02.04.2023 r.

Dzień I Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy ul. Dęblińska) o godz. 06.30

Spacer po parku zdrojowym w Długopolu.

Przejście trasą Długopole-Zdrój – Wilkanów – Igliczna – Międzygórze GOT: 21 pkt.

Trasa łatwa (ok 16km), czas przejścia bez postojów 5h. Na trasie: Międzygórze – dawny niemiecki kurort z dużą liczbą drewnianych i kamienno-drewnianych budynków w stylu tyrolskim oraz barokowym drewnianym kościołem św. Józefa Oblubieńca; Wodospad Wilczki – drugi co do wysokości wodospad w polskich Sudetach mierzący 22 m, Schronisko „Na Iglicznej” – którego początki sięgają 1880 r., z tarasu schroniska rozciąga się widok na Masyw Śnieżnika i Czarnej Góry, sanktuarium „Maria Śnieżna” – późnobarokowy kościółek z końca XVIII w., z punktu widokowego na galerii obok sanktuarium rozległa panorama na Rów Górnej Nysy, Góry Bystrzyckie, Góry Sowie i Góry Stołowe; Długopole-Zdrój – uzdrowisko znane w Europie od 1802 r. jako Bad Langenau z zabytkową zabudową sanatoryjną z XIX i XX w.

Po zakwaterowaniu w ośrodku Dom nad Wodospadem obiadokolacja.

Dzień II Spacer po Międzygórzu.

Trasa piesza: Długopole-Zdrój – schronisko PTTK Jagodna – Jagodna (Korona Gór Polski) – schronisko PTTK Jagodna (szlakiem żółtym) GOT: 34 pkt.

Trasa o średnim stopniu trudności, długa (ok 24km, czas przejścia bez postojów 7,5h) na trasie: schronisko PTTK „Jagodna” – budynek z końca XIX w., położony jest na skrzyżowaniu dróg: Spalonej Drogi i Autostrady Sudeckiej zwanej do 1945 r. „Autostradą Göringa”; Jagodna – góra zaliczana do Korony Gór Polski jako najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich z wieżą widokową. Po zejściu z Jagodnej czas wolny w schronisku na posiłek (płatne we własnym zakresie).

Dzień III Trasa piesza: schronisko PTTK Jagodna – przełęcz Spalona – przełęcz pod Uboczem – Lasówka – rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem – Zieleniec – Masarykova chata GOT: 25 pkt.

Trasa o  średnim stopniu trudności, (ok 22km), czas przejścia bez postojów 6,5h, przebiega m.in. malowniczą doliną Dzikiej Orlicy z widokami na Orlické hory, po wejściu na Masarykową Chatę czas wolny

Powrót do Sosnowca w godzinach wieczornych.

UWAGA: program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik

Koszt wycieczki: 710 zł (tylko dla członków PTTK, zgodnie z  ustawą z dnia 24 listopada 2017r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych)

UWAGA!!! Bilety wstępu do obiektów płatne dodatkowo!

Świadczenia w cenie wycieczki:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe,
  • obsługę pilota oraz miejscowego przewodnika sudeckiego
  • noclegi w pokojach jedno –, dwu- i trzypokojowych z łazienkami w ośrodku „Dom Nad Wodospadem” w Międzygórzu. O miejscach noclegowych decyduje kolejność wpłat zaliczki.
  • wyżywienie (2 x śniadanie, 1 x obiadokolacja, w sobotę posiłek w schronisku Jagodna – płatny we własnym zakresie),
  • organizacja ogniska i poczęstunek, nagrody za udział w konkursie
  • ubezpieczenie NNW

Ze względu na wymogi hotelu, zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą zaliczki 265 zł, do dnia 24.02.2023 r. przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00). Pozostałą część kwoty należy wpłacić do dnia 22.03.2023 r.

W przypadku rezygnacji z wycieczki po terminie wpłaty zaliczki, organizator nie gwarantuje zwrotu wpłaty chyba, że osoba rezygnująca wskaże innego uczestnika na swoje miejsce.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

POLSKIE   TOWARZYSTWO   TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ  im.  ALEKSANDRA  JANOWSKIEGO

41-200  Sosnowiec   ul. 3-go Maja 11, tel. (032) 266 23 61, e-mail: pttk.sosnowiec@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona! O miejscach noclegowych decyduje kolejność wpłat zaliczki