Zapraszamy na wycieczkę:

Magiczne Bieszczady Zimą

w dniach: 17-19.02.2023 r.

 

 

 

Dzień I Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy ul. Dęblińska) o godz.06.30

Przejście trasą: Baligród cmentarz – Wierch Dział – Trzy Krzyże – Kiczera Baligrodzka – Baligród GOT: 12 pkt.

Trasa łatwa (ok. 9km, czas przejścia bez postojów 4.5 h) gminnymi szlakami spacerowymi z widokami na Baligród, Mchawę i okoliczne wzgórza. Podczas przejścia przez dawne miasto zobaczymy m.in.: miejsca związane z II wojną światowa i walkami z UPA, kirkut żydowski, cerkiew p.w. Zaśnięcia MB, kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dzień II Trasa piesza: Brzegi Górne – Połonina Wetlińska – Wetlina Stare Sioło GOT: 18 pkt.

Spotkanie w Cisnej w galerii i pracowni ikon z panią Jadwigą Denisiuk, ikonopisarką.

W godzinach wieczornych wspólne ognisko i konkurs turystyczny z nagrodami.

Trasa o średnim stopniu trudności (ok. 12 km, czas przejścia bez postojów 6h) fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego. Na trasie m.in.: Schron Turystyczny BdPN „Chatka Puchatka”, miejsca związane z walkami w czasie I wojny światowej, działalnością partyzancką w czasie II wojny światowej oraz działalnością UPA, wspaniałe widoki na góry Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Połonina Wetlińska i jej kulminacje ujęte są w projektach podstawowych i dodatkowych Korony KZGRP.

Dzień III Zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych – warsztaty z wyrabiania proziaków.

Jest to jedyne muzeum w Polsce, gdzie można zobaczyć kompletną linię służącą do czyszczenia i mielenia zboża w młynach z napędem, udział w warsztatach w Chacie Chlebowej, gdzie przy piecu opalanym drewnem, poznamy proces pieczenia regionalnych dań: proziaków i kapuśniaków i posmakujemy samodzielnie zrobionych przysmaków.

Spacer po Ustrzykach Dolnych

Podczas spaceru  zobaczymy m.in.: miejsca związane z wojną polsko-ukraińską 1918-1919, działalnością zespołu punk rockowego KSU, kościół p.w. NMP Królowej Polski, zabytkowy dworzec kolejowy, cerkiew p.w. Zaśnięcia MB, budynek dawnej synagogi.

UWAGA: program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik

Koszt wycieczki: 648 zł (tylko dla członków PTTK, zgodnie z  ustawą z dnia 24 listopada 2017r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych)

UWAGA!!! Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego płatne dodatkowo!

Świadczenia w cenie wycieczki:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe,
  • obsługę Przewodników,
  • noclegi w pokojach jedno –i dwuosobowych z łazienkami w hotelu PTTK w Ustrzykach Górnych. O miejscach noclegowych decyduje kolejność wpłat zaliczki.
  • wyżywienie (2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja),
  • organizacja ogniska i poczęstunek, nagrody za udział w konkursie
  • wstęp do muzeum i udział w warsztatach
  • ubezpieczenie NNW

Ze względu na wymogi hotelu, zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą zaliczki 398 zł, do dnia 20.01.2023 r. przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00). Pozostałą część kwoty należy wpłacić do dnia 06.02.2023 r.

W przypadku rezygnacji z wycieczki po terminie wpłaty zaliczki, organizator nie gwarantuje zwrotu wpłaty chyba, że osoba rezygnująca wskaże innego uczestnika na swoje miejsce.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

POLSKIE   TOWARZYSTWO   TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ  im.  ALEKSANDRA  JANOWSKIEGO

41-200  Sosnowiec   ul. 3-go Maja 11, tel. (032) 266 23 61, e-mail: pttk.sosnowiec@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona! O miejscach noclegowych decyduje kolejność wpłat zaliczki