Zapraszamy na wycieczkę:

Z nart prosto na Termy

Termy Bania / Kotelnica Białczańska (dla narciarzy, snowboardzistów)

w dniu 21.01.2023r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 7.30

Przejazd: Sosnowiec Dęblińska –– Białka Tatrzańska –– Sosnowiec Dęblińska

Pobyt na basenach termalnych Bania lub na komplecie narciarskim „Kotelnica”.

Termy Bania – woda w basenach białczańskiej termy to woda mineralna, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy o bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd.

Strefa relaksu – miejsce dla osób szukających odprężenia i ciszy w górskim otoczeniu, z widokiem na przepiękną panoramę Tatr Wysokich. Baseny zewnętrzne z widokiem na Tatry, baseny wewnętrzne, wewnętrzne wanny jacuzzi, drink bar w wodzie, widokowa sauna ziołowo – tekstylna, sauna fińska – tekstylna, niecka chłodząca do 10°C, niecka ze śniegiem.

Strefa zabawy – główna część obiektu. Zjeżdżalnie, basen ze sztuczną falą, karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, zjeżdżalnie: Anakondę, Turbo, Pontonową oraz Rodzinną o łącznej długości ponad 300 metrów, Wewnętrzne i zewnętrzne baseny termalne napełnione wodą o temperaturze od 34°C do 38°C.

Dla narciarzy: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska – największa stacja narciarska położona na Podhalu. Jest doskonałym wyborem zarówno dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie, jak i dla zaawansowanych pasjonatów tych sportów. Dysponuje 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym przewodnik.

Koszt wycieczki:

– 95 zł członkowie PTTK (młodzież do lat 18 płatne 90 zł)

– 105 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 100 zł)

– dodatkowo płatne: bilety wstępu do basenów i/lub karnety narciarskie

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3 Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00). Zapisów można dokonywać także mailowo lub telefonicznie. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z jednodniowej wycieczki bez konsekwencji do piątku, na tydzień poprzedzający wyjazd, do godziny 12.00. Przekroczenie powyższego terminu wiąże się z brakiem możliwości zwrotu wniesionej opłaty.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

POLSKIE   TOWARZYSTWO   TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ  im.  ALEKSANDRA  JANOWSKIEGO

41-200  Sosnowiec   ul. 3-go Maja 11, tel. (032) 266 23 61, e-mail: pttk.sosnowiec@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona!