Zapraszamy na wycieczkę

„Wizyta u Sądeckiego Bartnika i w koronach drzew”

w dniu 02.10.2022 r.

 

 

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 06.00

Program: Przejazd trasą Sosnowiec – Kamianna (zwiedzanie pasieki „Barć”, przerwa kawowa) – Krynica – Zdrój (około godzinny spacer na wieżę widokową w koronach drzew – dla chętnych istnieje możliwość wjazdu kolejką krzesełkową) – przystanek na trasie na obiad (niewliczony w cenę) – Gnojnik (spacer wokół gotyckiego kościoła obronnego z XIV w.) – Sosnowiec

Kamianna  pasieka „BARĆ” położona w leśnej enklawie, gdzie można obserwować ciekawe życie społeczności pszczelej. Podczas wizyty w tym miejscu posłuchamy  legend i historii Kamiannej, zwiedzimy zabytkową cerkiew, w skansenie uli zapoznamy się z historią bartnictwa i pszczelarstwa a w pasiece o biologii rodziny pszczelarskiej, zwiedzimy pracownie pasieczne, jeden z największych zbiorów wizerunków św. Ambrożego – patrona pszczelarstwa, wysłuchamy prelekcji o produktach pszczelich. Będzie także możliwość nabycia produktów z naszej pasieki, a także degustacja miodu i możliwość zjedzenia gorących posiłków

Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy-Zdroju to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie. Na Wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr.

Kościół p.w. św. Marcina w Gnojniku należy do najstarszych zachowanych w całości zabytków murowanej architektury sakralnej we wschodniej części Małopolski.

UWAGA!!!Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik.

UWAGA!!! Ze względu na przejście piesze pod wieżę widokową w Krynicy – Zdrój należy posiadać lekkie obuwie trekkingowe lub sportowe (przejście pod górę leśną drogą). Istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z kolei krzesełkowej.

UWAGA!!! W razie niepogody zamiast na wieżę widokową udamy się na zwiedzanie Krynicy – Zdrój

Koszt wycieczki:

– 120 zł członkowie PTTK (młodzież do lat 18 płatne 115 zł)

– 130 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 125 zł)

– dodatkowo płatne bilety wstępu do obiektów: ok. 68 zł bilety N, 62 bilety N, bilety z wjazdem i zjazdem kolejką 88zł N, 78 U (bilety ulgowe przysługują dzieciom do 15 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 r. ż. i osobom z niepełnosprawnościami na podstawie ważnej legitymacji; bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłym plus 1 dziecku lub 2 dzieci do 15 r.ż.; dzieci w wieku do 4 lat mają bezpłatny wstęp)

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników i ewentualne opłaty drogowe oraz parkingowe
  • obsługę pilota lub przewodnika
  • obsługę przewodnika po pasiece „Barć”
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3 Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

tel. 32  266-23-61   e- mail: pttk.sosnowiec@gmail.com     skype: pttk.sosnowiec

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!