Zapraszamy na wycieczkę:

Adršpach – Skalne Miasto (Czechy)

w dniu 04.09.2021r.

 

Wyjazd  z Sosnowca(przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 5.30

Wyjazd z Katowic (przystanek autobusowy Zawodzie Waleriana – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 5.40

Powrót w późnych godzinach wieczornych

W północno – wschodnich Czechach, miedzy grzbietami Karkonoszy i Gór Orlickich, leżą Skały Adrszpaskie – unikalne skalne miasto, które wabiło podróżników już od końca XVIII w. Przez rozległy labirynt skalnych wież, głębokich i chłodnych wąwozów toczy swe wody rzeka Matuja. Podczas wycieczki pospacerujemy zielonym szlakiem okrężnym, który liczy 3,5 km długości. Na jego przejście trzeba zarezerwować ok. 3 godziny. Szlak biegnie między labiryntami form skalnych i wąwozami. Charakterystycznym punktem Skalnego Miasta jest Gotycka Brama, która została wybudowana w 1839 r. Skalne Miasto posłużyło filmowcom z Hollywood za plan filmowy podczas ekranizacji powieści „Opowieści z Narnii”. Każda forma skalna, którą zobaczymy podczas wędrówki ma swoją nazwę: Głowa Cukru, Dzban, Kochankowie (Milenci), Starosta i Starościna, Wieża Elżbiety. Łączy je jedno – nawiązują do podobieństwa form skalnych do konkretnych kształtów i obrazów. Z pewnością i Państwo, uruchamiając własną fantazję będziecie nadawać wymyślone przez siebie nazwy oglądanym skałom oraz głazom. Miejscowe skały są prawdziwym rajem dla wspinaczy. W skałach Adrszpaskich zdobyto około 1 500 skalnych wież. Tutejsze skały piaskowcowe są bardzo znane wśród wspinaczy na całym świecie. Odznaczają się znaczącą wysokością oraz trudnością. Na terenie Skalnego Miasta znajduje się kapliczka poświęcona wspinaczom, którzy tam zginęli. Po jednym jeziorku można przepłynąć łodzią. Rejs starają się umilić turystom czescy flisacy historiami oraz wygłupami.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych– decyduje o tym Przewodnik.

UWAGA!!!Uczestniczy wycieczki powinni posiadać dokument tożsamości upoważniający do przekroczenia granicy.

UWAGA!!!Płatność w punktach usługowych i gastronomicznych tylko w CZK

UWAGA!!! Zgodnie z wytycznymi MZ podróżni w trakcie przewozu autokarem mają być wyposażeni w maseczki.

UWAGA!!! Od 09.07 podróżujący z Polski do Czech będą mieć obowiązek okazania zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 (upłynęło min. 14 dni od drugiego szczepienia lub min. 14 dni od przyjęcia szczepionki jednodawkowej), odbyciu choroby (upłynęło nie więcej niż 180 dni) lub wykonania testu (antygenowy ważny 48h lub PCR ważny 72h – obowiązuje osoby powyżej 5 roku życia). Honorowane są tzw. paszporty COVIDowe lub zaświadczenia krajowe przetłumaczone na język czeski/angielski. Przed przekroczeniem granicy podróżujący mają obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego – https://plf.uzis.cz/.  Posiadanie w/w zaświadczeń jest obowiązkowe!

Koszt wycieczki:

– 150 zł członkowie PTTK (młodzież do lat 18 płatne 145 zł)

– 160 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 155 zł)

– płatne dodatkowo: wstęp do Skalnego miasta i rejs łódką (ok. 210 CzK, płatne gotówką w autokarze)

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingi
  • obsługę pilota lub przewodnika
  • obsługę przewodnika sudeckiego na terenie Skalnego Miasta
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkęwraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *