Zapraszamy na wycieczkę:

Małopolskie 3 x B

Bobowa, Binarowa, Biecz

w dniu 02.05.2021 r.

 

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 6.30

 

W majowy weekend zapraszamy na wycieczkę do trzech małopolskich miejscowości, których nazwy zaczynają się na literę B: Bobowej, Binarowej i Biecza.

Zaczniemy od wizyty w Bobowej, miasta znanego w Polsce z wyrobu koronek metodą klockową, a w świecie jako niegdysiejszy ośrodek chasydyzmu  i miejsce działalności cadyków z rodu Halberstamów. W Bobowej zwiedzimy więc muzeum koronki klockowej oraz dobrze zachowana synagogę z połowy XVIII w. Jeśli czas pozwoli wstąpimy też na kirkut  (żydowski cmentarz) gdzie zachował się ohel – odwiedzany przez chasydów z całego świata rodzaj grobowca cadyka Salomona Halberstama. Z Bobową związany był też najsłynniejszy szwoleżer II Rzeczpospolitej: Bolesław Wieniawa-Długoszowski. Nie od rzeczy będzie więc przytoczyć obok dworku w którym zamieszkiwał kilka anegdot z jego udziałem.

W Binarowej czekać na nas będzie drewniany kościół z XVI w. pw. św. Michała Archanioła. Świątynia, słynąca z bardzo dobrze zachowanych polichromii, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jedną z sześciu tego typu obiektów w Polsce.

W Bieczu zaplanowaliśmy zwiedzanie późnogotyckiego kościoła farnego z końca XV w. z wyposażeniem z kilku epok. Do tego zobaczymy fragmenty murów miejskich, dom Marcina Kromera, dom zbója Becza ratusz oraz jeden z kilku cmentarzy z czasów I wojny światowej.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik.

UWAGA!!! Zgodnie z wytycznymi MZ podróżni w trakcie przewozu mają być wyposażeni w maseczki.

UWAGA!!! Niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte lub możliwe do zwiedzania z zewnątrz, zależnie od aktualnych obostrzeń epidemiologicznych.

Koszt wycieczki:

– 98 zł członkowie PTTK

– 108 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 103zł)

– bilety wstępu płatne dodatkowo: ok 25 zł/os.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników (50% w autokarze) oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • obsługę Przewodników po obiektach
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *