Zapraszamy na wycieczkę autokarową:

 Technickĕ muzeum Tatra Kopřivnice i Štramberk

w dniu 27.09.2020 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy ul. Dęblińska) o godz. 6.30

Muzeum Techniki Tatra – część Muzeum Regionalnego. Podczas zwiedzania poznamy dokładną historię fabryki „Tatra”, od samych jej początków, czyli od czasów niewielkiej pracowni Ignacego Szustala, w której produkowano bryczki, powozy oraz sanie. Na ekspozycję składa się wiele zabytkowych pojazdów, są to, m.in.: samochody wyścigowe, sportowe, wojskowe i ciężarowe. Można tu obejrzeć ponad sześćdziesiąt samochodów osobowych i ciężarowych, pochodzących ze wszystkich etapów produkcji. Wystawę uzupełniają podwozia, silniki, modele, prototypy, trofea sportowe i wiele ciekawostek.

Ekspozycja Emila i Dany Zátopków – Wystawa poświęcona jest pochodzącemu z Kopřivnicy, najbardziej utytułowanemu czeskiemu olimpijczykowi, Emilowi Zátopkowi i jego żonie Danie. Informuje o ich osiągnięciach sportowych, można tu zobaczyć wiele autentycznych fotografii, obejrzeć medale i inne trofea. Na uwagę zasługuje również film o długości 14 minut i 6 sekund – tyle potrzebował najsłynniejszy biegacz swojej epoki do pobicia rekordu świata na 5 kilometrów.

Po zwiedzaniu Muzeum przejazd do miasteczka Stramberk pachnącego pierniczkami, a raczej uszami. Jest położony w malowniczej scenerii Beskidu Morawsko – Śląskiego. Spacer po miasteczku (Jaskinia Szipka położona na wzniesieniu nad miastem skąd rozpościerają się przepiękne widoki na miasteczko, wołoskie chaty zrębowe których jest ponad osiemdziesiąt, barokowe kamieniczki,   kościół barokowy Św. Jana Nepomucena, wzgórze zamkowe z gotycką wieżą Truba – jedyna pozostałość po zamku Strallenberg.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik.

UWAGA!!! Zgodnie z wytycznymi MZ podróżni w trakcie przewozu oraz w obiektach muzealnych muszą być wyposażeni w maseczki.

UWAGA!!! Należy posiadać dowód tożsamości upoważniający do przekroczenia granicy państwa.

Koszt wycieczki:

– 73 zł członkowie PTTK

– 83 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 78 zł)

– dodatkowo płatne bilety wstępu do obiektów muzealnych (około 170 koron czeskich, zależnie od liczebności grupy)

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingi
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *