ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ

Z CYKLU „POZNAJEMY  ŚLĄSK CIESZYŃSKI”

część 10 – CIESZYŃSKIE UZDROWISKA

w dniu 06.06.2020 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 7:30

Wyjazd z Katowic (przystanek autobusowy Zawodzie Waleriana – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 7.40

 

Zwiedzimy dwa górskie śląskocieszyńskie uzdrowiska: Ustroń i Wisłę. Miasta młode, ale za nimi stoi kawał historii. Dowiemy się o Zakładzie Kąpielowym Moorbadem, habsburskich książętach i wiślańskich góralach. Zwiedzimy, znane z prozy Jerzego Pilcha, najbardziej luterskie miasto kraju. Nie zabraknie także Adama Małysza … z czekolady.

Program:

Wyjazd z Sosnowca – Wisła Dziechcinka: Cmentarz na Groniczku („Wiślańskie Powązki”), Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza; – Wisła Centrum: spacer po centrum: dawna Wielka Łąka, zameczek myśliwski Habsburgów, kościół i cmentarz katolicki, dworzec PKP, wiślański „Rynek”. Muzeum Beskidzkie (zwiedzanie ekspozycji etnograficznej z Przewodnikiem). Czas wolny w porze obiadowej. Spacer do Willi „Zacisze” (dla chętnych). Spacer „Wisła sprzed 180 lat”. Kościół luterański w Wiśle (zwiedzanie) – przejazd do Ustronia przez Zawodzie: dzielnica sanatoryjna Ustronia – Ustroń: Muzeum Ustrońskie (zwiedzanie z Przewodnikiem), Spacer po centrum Ustronia: staw kajakowy, Park Lazarów, Rynek, kościół św. Klemensa, miejsce po synagodze, dworzec PKP. Czas wolny – powrót do Sosnowca

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik. Wejścia do kościołów zależą od udostępnienia obiektów przez ich zarządców. Z powodu zaplanowanej tego dnia Industriady wejście do Muzeum Ustrońskiego i/lub zwiedzanie z przewodnikiem muzeum może być niemożliwe.

Koszt wycieczki:

– 73 zł członkowie PTTK

– 83 zł pozostali uczestnicy (młodzież do lat 18 płatne 78 zł)

– bilety wstępu do obiektów płatne dodatkowo (ok 17zł N, 14zł U)

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • obsługę Przewodników po obiektach
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *