Zapraszamy na wycieczkę:

„Od chleba do piwa”

w dniu 21.03.2020 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 7.30

Muzeum Chleba w Radzionkowie – powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca.

Zgromadzone zostały w nim eksponaty, zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wykonaniu chleba i wszystkiego co o szacunku dla chleba zaświadcza, m.in.: tematyczne pocztówki, maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku. Obiekt znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki woj. Śląskiego.

Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, to symboliczny nasyp stworzony dla upamiętnienia walki o polskość, a także symbol pamięci o powstaniach śląskich. Jest miejscem spotkań ludzi z historią ich małej ojczyzny.

Kolonia Robotnicza Ficinus to historyczne osiedle robotnicze znajdujące się przy ul. Kubiny w Rudzie Śląskiej-Wirku. Osiedle to powstało w 1867 roku dla pracowników kopalni Gottessegen (obecnie kopalnia Pokój). Właścicielami kopalni byli przemysłowcy z rodu Donnersmarcków, którzy byli również fundatorami osiedla. Kolonia składa się z szesnastu domów i stanowi jeden z najstarszych zachowanych zespołów budownictwa patronackiego na Górnym Śląsku. Wszystkie zbudowano z piaskowca, a otwory okienne i drzwiowe ozdobiono ceglanym obramieniem. Kolonia znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki woj. Śląskiego.

Dworzec Ruda Śląska Chebzie powstał w 1859 roku. Obecny wygląd zyskał jednak dopiero podczas przebudowy w latach 1900-1902. Niedawno odremontowany. Teraz to biblioteka działająca jako Stacja Chebzie. Wciąż pełni jednak funkcje dworcowe.

Browar Śląski Alternatywa to pierwszy w mieście Ruda Śląska browar rzemieślniczy. Nie jest ogromny, ale narodził się z ogromnej pasji – dlatego śmiało można powiedzieć, że piwo tu warzone, to piwo warzone marzeniami. Dlaczego Alternatywa? Bo piwo rzemieślnicze to alternatywa dla piw koncernowych, zwykłych europejskich lagerów. Na zakończenie zwiedzania degustacja piwa.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – o zmianach decyduje Przewodnik.

Koszt wycieczki:

– 87 zł członkowie PTTK

– 92 zł pozostali uczestnicy

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • obsługę Przewodników po obiektach
  • bilety wstępu do obiektów
  • degustacja piwa
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *