Zapraszamy na wycieczkę autokarową:

Śladami Króla Kazimierza III Wielkiego

w dniu 08.02.2020 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 8.00

Program zwiedzania: Sosnowiec – Łany Wielkie (gmina Żarnowiec) – Żarnowiec – Wolbrom – Olkusz (przerwa obiadowa) – Sławków – Sosnowiec

Król Kazimierz III Wielki był władcą który jak mówi się zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną, jak również że nie prowadził wojen. W czasie wycieczki uczestnicy dowiedzą się że prowadził całkiem sporo wojen i to z sukcesami. Rzeczywiście sporo obmurował miast, zamków, zakładał nowe wsie ale niewiele osób wie że prowadził z Czechami całkiem skuteczną wojnę gospodarczą.

Król Kazimierz III Wielki był bardzo kochliwym królem posiadał wiele żon, w czasie wycieczki będziecie Państwo mogli zobaczyć miejsca ich przymusowego osadzenia niejednokrotnie tragicznego dla osadzonych. Podczas wycieczki zobaczymy gdzie miały być zgromadzone wojska krzyżackie w czasie ataku na Luksemburgów i ich śląskich sprzymierzeńców.

W czasie wycieczki będą mogli Państwo zwiedzić o zachowanych cechach romańskich kościół pw. Św. Wojciecha w Łanach wielkich, kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny wraz z zabytkową zabudową Żarnowca. W programie jest zwiedzanie Wolbromia wraz z rynkiem i miejscami postoju tutaj króla, natomiast w Olkuszu zobaczymy jego obecny rynek, kościół gotycki pw. Św. Andrzeja Apostoła wraz z znajdującymi się w jego murach gmerkami.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik.

Koszt wycieczki:

– 65zł – członkowie PTTK

– 70zł – pozostali uczestnicy

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingi
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *