ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ

Z CYKLU POZNAJEMY  KSIĘSTWO OŚWIĘCIMSKIE”  część 2 – BIAŁA

w dniu 29.02.2020 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 7:45

Wyjazd z Katowic (przystanek autobusowy Zawodzie Waleriana – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 8.00

Małopolska Biała powstała w XVI wieku jako przysiółek Lipnika i przez wieki pozostawała w cieniu śląskiego Bielska. Biała była jednym z najmniejszych miast Rzeczpospolitej, ale też miastem niezwykłym – zamieszkałym w większości przez ewangelików, miastem gdzie mówiło się po niemiecku, a zarazem miastem w I RP chyba najbardziej rozwiniętym przemysłowo. Czy wiesz, że dzięki włókiennictwu Biała stała się jednym z największych ośrodków przemysłowych w Galicji? Że stąd dowodzono Konfederacją Barską? Że tu mieszkał i zmarł narodowy malarz słowacki? Chcesz wiedzieć więcej? – Zapraszamy na wycieczkę.

Program: Wyjazd z Sosnowca. Przejazd do Bielska-Białej – Spacer po mieście:  Biała Nowy i Stary Rynek. ul. 11 Listopada – zabudowa józefińska. dawny Hotel pod Czarnym Orłem – zwiedzanie reprezentacyjnych wnętrz. Plac Opatrzności Bożej. Lipnik (dzielnica Bielska-Białej): Lipnickie „miasto”. Dawny Zamek Starostów Lipnickich. Zabytkowy cmentarz rzymskokatolicki. Biała Polskie szkoły w Białej. Pałac Emanuela Rosta juniora – zwiedzanie. Dawne fabryki włókiennicze. Przerwa obiadowa. Kościół ewangelicki Marcina Lutra – zwiedzanie. Cmentarz ewangelicki. Ratusz w Białej. Powrót do Sosnowca.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik. Zwiedzanie kościoła ewangelickiego, Hotelu pod Czarnym Orłem oraz Pałacu Rosta jest bezpłatne ale jednocześnie jest uzależnione od zarządców obiektu i może być niestety w tym dniu niemożliwe z uwagi na inne wydarzenia mające tam miejsce.

Koszt wycieczki:

– 60 zł członkowie PTTK

– 65 zł pozostali uczestnicy

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników oraz ewentualne opłaty drogowe i parkingowe
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *