Korona Gór Sosnowca – wyprawa III

Niedziela 21.07.2019 r.

Zapraszamy na kolejną wycieczkę po najwyższych zakamarkach Sosnowca. Naszą górską wyprawę rozpoczniemy w Zagórzu na Mortimerze – zbiórka o godzinie 10.30 pod halą sportową MOSiR – ul. Braci Mieroszewskich 91.
Najwyższy punkt na Mortimerze wznosi się na wysokość 305 m npm. Stąd wyruszymy w kierunku południowym ku najwyższemu, a wciąż bezimiennemu szczytowi w Sosnowcu (ok. 324 m npm.) w rejonie ulicy Lenartowicza. Po drodze zapoznamy się z interesującymi zakamarkami Zagórza. Miedzy innymi odwiedzimy miejsce, gdzie Stanisław Jaros dokonał zamachów bomowych: w lipcu 1959 na Nikitę Chruszczowa oraz w grudniu 1961 na Władysława Gomułkę. Odwiedzimy Chechłówkę oraz okolicę gdzie funkcjonowała zapomniana kopalnia Uexkull. Rzucimy okiem na związane z entomologią pozostałości po szybie Józef oraz spróbujemy wyobrazić sobie niepowtarzalną atmosferę cieszącej się złą sławą knajpy Texas. Przespacerujemy się pozostałościami słynnej Kasztanowej Alei łączącej onegdaj Klimontów z Zagórzem. Na koniec podejmiemy próbę zlokalizowania ostatniego niespenetrowanego jeszcze przez nas trzystumetrowca w Klimontowie. Naszą ekspedycję zakończymy w centrum tej dzielnicy – w okolicach przystanków Klimontów Kopalnia.

Długość trasy – około 6,5 km. Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność – ewentualne ubezpieczenie we własnym zakresie. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy nie zwracają kosztów przejazdu. Obowiązuje ubiór turystyczny.
Mile widziany dobry humor i takaż sama kondycja fizyczna 🙂

Prowadzenie: Artur Ptasiński

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej do przystanku ZTM Zagórze Expo Silesia: 18, 55, 260, 690, 808 oraz linie prywatne D i K.
Organizatorzy: Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu oraz PTTK oddział Sosnowiec.
Informacje: CIM ul. Warszawska 3/20, Tel 32 265 60 04, e-mail cim@um.sosnowiec.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *