Zapraszamy na wycieczkę: 

„Tarnów – Perła Renesansu”

w dniu 28.07.2019 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 6.30

Wyjazd z Dąbrowy Górniczej (przystanek autobusowy DG Centrum w kierunku Gołonoga – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 6.45

Tarnów to powstałe ok. roku 1330 miasto dzięki znanemu i staremu rodowi Tarnowskich, dzięki którym stał się jednym z pierwszych ośrodków renesansowych w Polsce. To oni sprowadzili włoskich architektów w tym m.in. Jana Padovano. Jest miasto o wielonarodowościowe, czego pamiątki mamy do dziś, szczególnie silna była tutaj społeczność żydowska. Tarnów to miasto urodzenia Józefa Bema, zdolnego generała, jednego z dowódców w czasach napoleońskich czy Powstania Listopadowego, będącego również bohaterem węgierskim. To pierwsze miasto niepodległe w 1918 roku, władze polskie ustanowiono tutaj 30 października, jak również miejsce ciężkich walk zarówno w czasie I , jak i II wojny światowej, po których pozostały cmentarze wojenne.

W programie wycieczki: Renesansowa Starówka – Tarnów to perła małopolskiego renesansu z pięknymi, odrestaurowanymi kamienicami i ratuszem znanego włoskiego architekta Jana Padovano. Nie może zabraknąć żydowskiej dzielnicy wraz z pozostałością synagogi, czyli zachowanej bimy. Park miejski wraz z znajdującym się tam mauzoleum gen. Józefa Bema – bohatera dwóch państw: polskiego i węgierskiego. Tarnów słynie z drewnianych kościołów na pewno któryś zobaczymy, również postaramy się zobaczyć Pałac Sanguszków w Gumniskach (dzielnicy Tarnowa).

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych

Koszt wycieczki:

– 75 zł członkowie PTTK

– 80 zł pozostali uczestnicy

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *