Zapraszamy na wycieczkę:

„Do źródeł Odry – Góry Odrzańskie (Oderské vrchy)”

w dniu 21.07.2019 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 6.30

Przejście trasą górską: Lipník nad Bečvou – ruiny zamku Drahotuš – Uhřínov – Peklo – Slavkov – Ranašov – Kozlov – żródło Odry – Kozlov

Długość trasy: 15 km

Czas przejścia (bez postojów): 6h

Zapraszamy na wycieczkę do źródła Odry, drugiej pod względem całkowitej długości rzeki Polski. Jednak biorąc pod uwagę tylko jej część w granicach Polski, jest rzeką trzecią, po jej dopływie Warcie. Źródło znajduje się w Górach Odrzańskich, które są najdalej na wschód wysuniętym pasmem Sudetów. Najwyższym szczytem jest tu Fidlův kopec (680 m), niedostępny turystycznie. Teren ten jest mało znany i odludny, ponieważ znajduje się tutaj liczący 327 km², poligon wojskowy (Vojenský újezd Libavá), który służył niegdyś wojskom radzieckim, a dziś jest zamkniętą dla turystyki strefą, której przekraczanie jest surowo zakazane.

Wędrówkę rozpoczniemy w przysiółku Podhoří, który jest częścią miasta Lipník nad Bečvou. Stamtąd najpierw szlakiem niebieskim (koło ruin średniowiecznego zamku Drahotuš), a następnie szlakiem żółtym, zielonym i czerwonym dojdziemy do wsi Kozlov. Tam zaczyna się właściwa trasa do źródła Odry, które jest dostępne jedynie w weekendy i święta. Od źródła wrócimy tym samym szlakiem do Kozlova.

UWAGA!!! Należy zabrać ubrania oraz sprzęt odpowiednie do wędrówki górskiej!!!

UWAGA!!! Na trasie brak schronisk – należy zaopatrzyć się w napoje oraz żywność na całodniową trasę górską!!!

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

UWAGA!!! Należy posiadać dowód tożsamości upoważniający do przekroczenia granicy państwa

Koszt wycieczki:

– 70 zł członkowie PTTK

– 75 zł pozostali uczestnicy

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *