Zapraszamy na wycieczkę autokarową:

Nowy Wiśnicz i Browar Okocim

w dniu 23.02.2019 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 8.00

Przejazd trasą: Sosnowiec – Kraków – Nowy Wiśnicz (spacer po mieście i zwiedzanie Zamku Wiśnicz – trasa dworska) – Brzesko (Browar  Okocim – zwiedzanie z degustacją) – Kraków – Sosnowiec

Zapraszamy do zwiedzenia z nami jednej z głównych atrakcji Pogórza Wiśnickiego: pięknego zamku w Nowym Wiśniczu, który stoi na północnym skraju cypla w  dolinie Leksandrówki. Ma on formę regularnej, czteroskrzydłowej budowli z dziedzińcem i czterema wieżami. Jego początki wiążą się z działalnością gospodarczą Kmitów herbu Szreniawa, którzy około połowy XIV w. rozpoczęli tworzenie wokół Wiśnicza klucza posiadłości ziemskich. Wzniesiony w tym czasie zamek pełnił funkcję obronnej rezydencji właścicieli. Kolejnym punktem programu będzie Browar Okocim założony przez Jana Ewangelistę Goetza w 1845 roku to ponad 170 lat żywej historii piwowarstwa. Właściciel przyjął zasadę „najlepsze z najlepszego”, wychodząc z założenia, że najdoskonalsze piwa można warzyć tylko z najlepszych surowców. Ideę tę browar podtrzymuje do dziś i tym samym gwarantuje najwyższą jakość piwa. Zamiłowanie do tradycji i chęć upowszechniania wiedzy o historii tego wyjątkowego miejsca zaowocowało powołaniem Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim.

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych

Koszt wycieczki:

– 68 zł członkowie PTTK

– 73 zł pozostali uczestnicy

– bilety wstępu płatne dodatkowo: Zamek Wiśnicz 14zł N/9zł U, Browar Okocim 20zł N

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników, opłaty drogowe i parkingowe
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • obsługę Przewodników po obiektach
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11 w godzinach pracy (wtorek: 13.00 – 17.00, środa: 13.00 – 18.00, czwartek: 09.00 – 13.00, piątek: 13.00 – 17.00)

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *