Zapraszamy na wycieczkę:

Zdobywamy Koronę Sudetów: Hanušovická vrchovina

Jeřáb (1003 m n.p.m.) i ścieżka w obłokach w Dolnej Morawie

w dniach 16-17.03.2019 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 6.30

Wyjazd z Katowic (przystanek autobusowy Zawodzie Waleriana – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 6.40

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę w mało znaną i rzadko odwiedzaną przez polskich turystów grupę górską Sudetów Wschodnich, Hanušovicką vrchovinę oraz południowe partie Masywu Śnieżnika. Pasma te zbudowane są głównie ze skał metamorficznych. Przez Hanušovicką vrchovinę przebiega główny europejski dział wodny między Morzem Północnym a Morzem Czarnym. Cały obszar jest górzysty poprzecinany w poprzek głębokimi dolinami rzek górskich na segmenty z wyraźnie zaznaczonymi wzniesieniami, o zalesionych szczytach. Na wzniesieniach występują formacje skalne. Podczas naszej wyprawy zdobędziemy najwyższy szczyt tej grupy górskiej, Jeřába (1003 m n.p.m.), przejdziemy ponad 35 km szlaków górskich oraz zwiedzimy Ścieżkę w obłokach w Dolnej Morawie.

DZIEŃ I

Trasa piesza: Vlaske – Lysina- Sv. Trojice –  Jeřáb – Źródła Cichej Orlicy – Kopeczek – Kraliki Dystans: 17,5 km, czas przejścia około 6 godz.

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ II

Śniadanie,

Trasa piesza: Sklene – Kaskady Małej Morawy – Ścieżka w obłokach – Horni Morava – Trójmorski Wierch (wieża widokowa) – Przełęcz Puchacza – Jodłów.

Dystans: 18,5 km, czas przejścia około 6.5 godz.

Powrót do Sosnowca około godz. 20:00.

UWAGA!!! Należy zabrać ubrania oraz sprzęt odpowiednie do wędrówki górskiej!!!

UWAGA!!! Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

Koszt wycieczki: 210 zł (tylko dla członków PTTK, zgodnie z  ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych)

Opłata dodatkowa: biletu wstępu na Ścieżkę w obłokach – 200 KC.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników, opłaty drogowe i parkingi oraz obsługę Przewodnika
  • noclegi w pokojach dwu-, trzy-, i wieloosobowych z łazienkami w ośrodku „Modrzewie” w Pisarach – decyduje kolejność zgłoszeń
  • wyżywienie (1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie)
  • ubezpieczenie NNW

Ze względu na wymogi ośrodka wczasowego, zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, do dnia 31.01.2019 r. przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. 3-go Maja 11, w godzinach pracy. W przypadku rezygnacji z wycieczki po terminie wpłaty, organizator nie gwarantuje zwrotu wpłaty chyba, że osoba rezygnująca wskaże innego uczestnika na swoje miejsce.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona! O miejscach noclegowych decyduje kolejność zgłoszeń


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *