Zapraszamy na wycieczkę autokarową:

 PILICA – OD PILICKICH DO MOESÓW

w dniu 24.11.2018 r.

Znani właściciele Pilicy to m.in. Otton z Pilczy – prawa ręka Kazimierza Wielkiego (a dodatkowo właściciel „sosnowieckiego” Sielca), Elżbieta Pilicka – siostra Jagiełły, która została jego… trzecią żoną (a on był jej czwartym mężem) i Christian August Moes, magnat przemysłowy, właściciel słynnego Księżego Młyna w Łodzi.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 7.00

Wyjazd z Dąbrowy Górniczej (przystanek autobusowy DG Centrum w kierunku Gołonoga – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 7.15

Przejazd trasą: Sosnowiec – Pilica (Pałac w Pilicy – spacer po parku pałacowym, cmentarz ewangelicki – pozostałości epoki Moesów, ruiny kościoła na Zarzeczu, rynek; Wzgórze św. Piotra, średniowieczna kolegiata śś. Janów – zwiedzanie, czas wolny) – Smoleń (zamek Pilcza) – Wierbka (ruiny pałacu Moesów) – Sosnowiec

Koszt wycieczki:

– 65 zł członkowie PTTK

– 70 zł pozostali uczestnicy

– dodatkowo płatne: wstęp na zamek w Smoleniu: 9 zł (dorośli), 7 zł (emeryci, renciści, studenci, uczniowie) (dzieci do lat 5 nie płacą)

UWAGA: Należy zabrać obuwie odpowiednie do krótkiego spaceru w terenie leśnym (cmentarz ewangelicki, Wzgórze św. Piotra)

Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i względy organizacyjne – decyduje o tym Przewodnik.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *