Zapraszamy na wycieczkę autokarową:

„VIII Spływ pontonowy – Lelów 2018”

w dniu 19.08.2018 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 8.30

Godzina 10.00 – „Spływ pontonowy rzeką Białką” (około 2 godzin).

Po Spływie udział w Festiwalu Kultury polskiej i żydowskiej „Święto Ciulimu – Czulentu”

Trasa spływu nie jest długa ,ma jednak swoją niepowtarzalną  zaletę: na odcinku kilku kilometrów trasa biegnie w otoczeniu pierwotnej przyrody, prawie nienaruszonej stopą ludzką.  Nurt rzeczki jest wolny doskonale koi zszargane nerwy. Białka jest płytka, czasem można przeszorować pontonem dno, utopić się nie da bo nie ma gdzie, jest za płytko, max. 1,2 m.

    Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej „Święto Ciulimu – Czulentu” Lelowskie Spotkania Kultur jest jednym z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu w Polsce. Festiwal ma przypominać wspólną historię Polaków i Żydów, pokazuje przenikanie się kultur, uczy tolerancji i wzajemnego zrozumienia. W święcie tym biorą udział mieszkańcy Lelowa okolicznych miejscowości, turyści z terenu całej Polski, a także chasydzi z Izraela. Unikatową wartością tego festiwalu jest uczestniczenie w nim chasydów związanych z Lelowem przez urodzonego i pochowanego tutaj mistrza, cadyka Dawida Bidermana. Niedzielne spotkanie w ramach Święta Ciulimu – Czulentu stwarza polskim uczestnikom możliwość zapoznania się z kulturą żydowską. Podczas dnia żydowskiego na scenie króluje przede wszystkim muzyka klezmerska, która związana niegdyś z obrzędami religijnymi, z czasem przerodziła się w muzykę rozrywkową. Taki program uroczystości, podkreślając odrębność tych dwóch kultur, pozwala jednocześnie na połączenie charakterystycznych dla nich elementów. Święto Ciulimu – Czulentu, które przede wszystkim kojarzy się z zabawą, muzyką, smakowaniem różnych potraw regionalnych, posiada również ogromne walory edukacyjne ze względu na organizowane w ramach lub wokół święta wystawy, spotkania, warsztaty oraz konkursy: https://www.facebook.com/events/1945058712482856/

Koszt wycieczki:

– 55 zł członkowie PTTK

– 60 zł pozostali uczestnicy

Dodatkowo płatne: koszt spływu pontonowego – 20 zł/os.

Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *