ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ Z CYKLU

POZNAJEMY ŚLĄSK CIESZYŃSKI

CZ.5 – ŚLADEM CIESZYŃSKIEGO WĘGLA

w dniu 03.06.2018 r.

Śląsk Cieszyński to największy region przemysłowy dawnej Austrii, potem Czechosłowacji, a obecnie Republiki Czeskiej. Odkryty w 1763 r. w Polskiej Ostrawie węgiel kamienny, od 250 lat główne bogactwo tej ziemi, zmienił całkowicie krajobraz regionu i doprowadził po Wielkiej Wojnie do podziału Śląska Cieszyńskiego między dwa państwa. Weź udział w wycieczce i zobacz m.in. Karwinę – miasto widmo, z prawdopodobnie najbardziej pochylonym kościołem w Europie, a także Hawierzów – perłę socrealizmu, z najstarszym drewnianym budynkiem Śląska Cieszyńskiego.

Wyjazd z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 7.00

Wyjazd  z Katowic (przystanek autobusowy Waleriana  – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 7.10

Przejazd do Karwiny-Kopalń: Spacer po „zaginionym mieście”. Zwiedzanie krzywego kościoła św. Piotra z Alkantary – nazywanego Pizą Republiki Czeskiej. Przejazd do Hawierzowa: Spacer po Soreli – perle architektury socrealizmu dawnej Czechosłowacji. Meandry rzeki Łucyny. Dzielnica Błędowice Dolne – zwiedzanie drewnianej Chaty Kotuli (muzeum), najstarszego drewnianego domu Śląska Cieszyńskiego. Czas wolny w porze obiadowej. Przejazd do Szonowa: Eliptyczny kościół Opatrzności Bożej. Przejazd do Pietwałdu:  Zwiedzanie Muzeum Techniki. Przejazd do Orłowej: Spacer po rynku.

UWAGA!!!Należy posiadać dowód tożsamości upoważniający do przekroczenia granicy państwa

Koszt wycieczki:

– 63 zł członkowie PTTK

– 68 zł pozostali uczestnicy

– dodatkowo płatne: 80 koron czeskich (dorośli) lub 40 koron czeskich (emeryci, renciści, studenci, uczniowie, dzieci) na bilety wstępu do Chałupy Kotuli i Muzeum w Pietwałdzie

Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników i parkingi
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • obsługę przewodnicką w obiektach muzealnych
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *