Zapraszamy na wycieczkę autokarową:

„Poznajemy Opolszczyznę”

w dniu 26.05.2018 r.

Wyjazd  z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 6.30

Wyjazd z Katowic (przystanek autobusowy Waleriana – po zgłoszeniu przy zapisie na wycieczkę) o godz. 6.40

Przejazd trasą: Sosnowiec – Nysa (zwiedzanie m.in.: Twierdza Nyska – Bastion Św. Jadwigi, Kościół Św. Jakuba i Św. Agnieszki – gotycka budowla przy Rynku, to monumentalna bazylika z ogromnym wnętrzem, Rynek – główny plac miasta, przy którym usytuowały się ciekawe zabytki, m.in. Ratusz, który dla turystów udostępnił wysoką wieżę widokową (wjazd windą), Dom Wagi Miejskiej, Fontanna Trytona, Kościół Św. Piotra i Pawła – barokowa budowla, z bogatym wystrojem wnętrza, pełna fresków, kościół nazywany jest perłą śląskiego baroku; przerwa kawowa) – Prudnik (zwiedzanie m.in.: Wieża Zamkowa – kamienna wieża zwana Wieżą Woka, zbudowana na planie koła w XIII wieku, to najstarszy zabytek Prudnika i jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, Ratusz – piękna budowla, której początki sięgają średniowiecza, obecny wygląd zyskała w XVIII wieku, choć w XIX stuleciu podwyższono wieżę, Klasztor Franciszkanów w Prudniku-Lesie – słynny klasztor Franciszkanów oraz Sanktuarium Św. Józefa, gdzie w 1954 roku więziony był kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia; czas wolny) – Głogówek (spacer po mieście, m.in.: Rynek, Zamek, Domek Loretański)

Nysa: dzięki wspaniałym zabytkom, głównie architektury sakralnej, Nysa zyskała miano „Śląskiego Rzymu” czy „Śląskich Aten”. Najcenniejsze zabytki historii Nysy odnajdziemy w śródmieściu mieszczącym się w obrębie dawnych murów obronnych a dzisiejszych plant.

Prudnik: piękna, historyczna miejscowość leżąca u podnóża Gór Opawskich, na terenie Parku Krajobrazowego.

Głogówek: jest jednym z najstarszych miast na Śląsku, wzmiankowany już w roku 1079, a prawa miejskie otrzymał w roku 1275. W połowie XVII wieku, podczas najazdu Szwedów, na tutejszym zamku przebywał król Jan Kazimierz z żoną, w pobliskim klasztorze Paulinów natomiast przechowywany był w tym czasie jasnogórski Obraz Madonny. Gościł tu także Ludwik van Beethoven

Program może ulec zmianie ze względów organizacyjnych – decyduje o tym Przewodnik.

Koszt wycieczki:

– 67 zł członkowie PTTK

– 72 zł pozostali uczestnicy

UWAGA: bilety wstępu płatne dodatkowo: ok. 20 zł N, 15 zł U

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz Uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Wycieczek, przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Sosnowcu, ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Ilość miejsc ograniczona!

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *